A hajrában veszített pontokat a Vidi a Zalaegerszeg ellen

A 86. percben egyenlített a ZTE a Sóstói Stadionban, de az egy pontnak köszönhetően is feljött a második helyre a Fehérvár FC. A Vidi gólját Tobias Christensen szerezte büntetőből. Fehérvár FC - Zalaegerszegi FC 1-1 (0-0)
2024.04.21. 18:18 |

Fehérvár FC - Zalaegerszegi FC 1-1 (0-0)

Vasárnap délután a ZTE FC látogatott a Sóstói Stadionba az OTP Bank Liga NB I 29. fordulójában. Bartosz Grzelak vezetőedző a Tóth - Bese, Fiola, Serafimov, Gergényi, Schön - Christensen, Katona, Sigér - Karamoko, Stefanelli kezdővel lépett pályára.

Az első félidőben nem láthattak gólt a szurkolók, a ZTE elsősorban a legveszélyesebb játékosa, Mance révén alakított ki helyzeteket a fehérvári kapu előtt. A második félidőben is Mance volt a legveszélyesebb, gyors egerszegi kontra végén ő húzta vissza a labdát a jobbik lábára, lövése a felső lécről vágódott a kapu fölé.

A 70. percben azonban a Vidi szerezte meg a vezetést és úgy nézett ki, hogy ez elég is lehet a győzelemhez. Karamoko kiharcolt egy tizenegyest, a labda mögé Christensen állt, és a zalaegerszegi kapus jó irányba is mozdult el, de a jobb oldalába tartó pontos lövést nem érhette el.  (1-0)

A 86. percben szabadrúgáshoz jutott a ZTE, Németh beadását Safronov fejelte a hálóba. (1-1).

A Vidinek ma az egy pont is elég volt, hogy feljöjjön a második helyre a tabellán,  jövő hét vasárnap Kisvárdán lép pályára a csapat.